4. kapitola

1. října 2007 v 19:53 | Zotara |  Až poznáš odkud vítr fouká
Ahojky všichni!

Dokopala jsem se k další kapitolce a doufám, že se vám bude líbit! :) Tak se dejte do čtení a pište komentíky! :)

Uplynul už týden od incidentu, který se udál mezi Kate a Siriusem. Sirius chodil jako tělo bez duše a Kate se mu radši vyhýbala vyhýbala.
"Tichošlápku co Ti je? Poslední dobou vůbec nemluvíš, nejíš, neděláš blbosti." zeptal se jeden večer vyčítavě James Siriuse a zkoumavě se na něho podíval.
"Ale nic to bude dobrý." řekl Sirius a dál nehnutě ležel na posteli.
"Poznám když ti něco je. Tak ven s tím." namítl James a přisedl si k němu. Sirius neodpověděl.
"Je v tom Kate co?" zeptal e James s úšklebkem, který Sirius ale nemohl vidět protože se díval na strop.
"Hmm.." zabručel jenom Sirius.
"Nech ji plavat Tichošlápku na škole jsou další stovky dívek." řekl James a poplácal kamaráda po rameni.
"Ale ona není jako ty ostatní." řekl Sirius a prudce se posadil. James na něho vykulil oči. Nemohl uvěřit, že tuhle větu slyší z úst Siriuse Blacka, největšího Bradavického sukničkáře.
"Jak jiná?" zeptal se opatrně James a na obličeji se mu začal rýsovat lehký úsměv.
"Prostě jiná. Nezajímá se jaký odstín laku má ta a ta dneska, nezajímá ji co dělal včera s tím a tím. Prostě není jak ostatní holky." řekl Sirius.
"Tichošlápku to snad ne! Nemůžu tomu uvěřit." výskl James a široce se na kamaráda usmál. Sirius se na něho zmateně podíval.
"Ty jsi se zamiloval!" objasnil mu to James a bratrsky ho poplácal po rameni.
"To je nějaká blbost. To se nemůže stát." odporoval Sirius a založil ruce na prsou. James se začal hlasitě smát.
"Já ti to brát nebudu ale měl by jsi s tím něco dělat." pokrčil rameny James a zanechal Siriuse v pokoji samotného.
* * *
Další den byla sobota a Sirius se probudil nečekaně brzo. Chvíli se ještě povaloval v posteli ale nakonec vstal s rozhodnutím, že se vydá na snídani. Kluky radši nebudil nebo věděl co to je když zbudíte někoho kdo chce spát a ještě k tomu je výkend. Prošel otvorem ven ze společenské síně a vydal se do Velké síně. V hradu bylo ticho nepochybně všichni dospávali uplynulí týden. Za chvíli do Síně dorazil a sedl si ke stolu. Rozhlédl se kolem sebe a uviděl pár studentů různých kolejí jak ještě v polospánku do sebe cpou snídani. Ušklíbl se a začal si natírat toast s marmeládou. Zrovna se do něho chtěl zakousnout když od dveří uslyšel zvonivý smích. Ihned ho poznal svůj pohled upřel na místo odkud vycházel.
"No tak dej mě už dolů!" smála se Kate když jí nějaký pohledný mladík držel v náručí a točil s ní dokola ve vzduchu. Mladík ji poslechl a položil ji zpátky na zem přičemž ji pohladil po tváři. Siriusovi se vztekem zužili panenky. Vstal a vydal se ke Kate. Jak se na ni ten hajzl opovažuje šahat? pomyslel si a dál si razil cestu ke dveřím.
Kate byla opřená o zeď a vesele se smála. Mladík vzal pramen jejích dlouhých vlasů a začal si ho namotávat na prst.
"Ehm ehm..." odkašlal si Sirius aby na sebe upozornil. Mladík se na něho s úsměvem otočil. Kate strnula a narovnala se.
"Ahoj." pozdravila ho odměřeně.
"Nepředstavíš nás?" zeptal se mladík Kate a objal ji. Sirius vzteky zmáčknul hůlku ve své kapse. Kate vypadala, že ani v nejmenším je nechce navzájem překvapit ale nakonec to udělala.
"Briane tohle je Sirius, Siriusi tohle je Brian."
Brian se na Siriuse usmál a napřáhl ruku. Sirius ji ale nepřijal jen se na něho bojovně zadíval. Brian tedy ruku schoval a tázavě se na Kate zadíval.
"Co to děláš?" vyštěkl Sirius a nasupeně se na ni podíval. Kate založila ruce v bok a naštvaně si Siriuse měřila.
"Nic co by tě mělo zajímat." odpověděla stroze a otočila se k Brianovi. Ten to jen se zájmem sledoval.
"Ale mě to zajímá!" řekl Sirius a chyt ji za paži. Stiskl ji pevně až Kate bolestivě sykla. Brian chtěl nějak zakročit ale Kate ho mávnutím ruky zadržela.
"Pusť mě." řekla potichu ale pevně a výhružně. Sirius ji však neposlechl právě naopak ji ještě více stiskl. Kate vhrkly do očí slzy.
"Pusť mě." zopakovala ještě jednou Kate a zadívala se mu do očí. Když Sirius spatřil, že s ejí v nich zračí slzy překvapeně se na ni podíval a hned ji pustil. Kate si promnula bolavé místo a otočila se k Brianovi.
"Moc ráda jsem tě zase viděla. Je mi líto, že se uvidíme až za rok. Pozdrav doma. Mám Tě ráda." řekla a objala ho.
"A děkuju za dárek." ozvala se ještě.
"Co bych pro svoji malou sestřeničku neudělal." řekl s úsměvem Brian a pohladil ji po vlasech. Kate mu věnovala ještě letmý polibek na tvář a sledovala jak Brian odchází. Hned jak zmizel za roh se Kate rozešla rázným krokem pryč. Sirius se za ní rozběhl a znova ji chytl za rameno.
"Počkej." zalapal po dechu Sirius a nepřestával Kate svírat rameno.
"Už zase?" zeptala se Kate naštvaně a podívala se na jeho ruku na svém rameni. Sirius ji ihned pustil a Kate se zase rozešla pryč.
"Kate. Já..." začal a Kate se zastavila. Sjela ho naštvaným pohledem.
"Co? Co ty?"
"Chci se ti omluvit. Nevěděl jsem, že je to tvůj bratranec." hlesl a svěsil hlavu.
"Jo tak pán Black nevěděl. Tobě může být úplně jedno kdo to byl! Můžu si dělat co chci a s kým chci. Už sem ti to pokud vím říkala." vyjela na něho a pokračovala v chůzi.
"Kate já tě nechci ztratit" křikl za ní v zoufalství, že mu uteče. Nejradši by ji řekl jak moc ji miluje, ale... V Siriusovi hrklo. Právě si to uvědomil. Miluje ji. James měl pravdu. Jak Kate uslyšela jeho slova zaraženě zůstala stát. otočila se a užasle a nevěřícně na něho pohlédla. Sirius k ní doběhl a zadíval se ji do očí. Byla tak nádherná. Tak křehká. Sirius ucítil její lehkou jasmínovou vůni. Nejradši by ji objal a nikdy nepustil. Natáhl ruku a chtěl ji pohladit po tváři ale Kate uhla a ustoupila o krok dozadu.
"Alespoň jako kamarádku." zašeptal tiše a ztrápeně se na ni podval. Kate se na něho upřeně dívala potom ale ztrápeně sklonila hlavu.
"Siriusi... dokud budeš dělat to co před chvílí, nemůžeme být ani přátelé." řekla pevně ale Sirius viděl jak se ji v očích lesknou slzy.
"Ale..." chtěl něco namítnout ale ani sám nevěděl co. Sirius teda jen přikývnul a Kate zmizel za dalším rohem.
* * *
Byla noc. všichni na pokoji kluk už spali. Všichni až na Jamese který byl někde s Lily a Siriuse, který se neustále převaloval. Neustále na ní musel myslet. Proč? Kladl si tuhle otázku neustále dokola a nemohl přijít na odpověď. Naštvaně zatřepal hlavou když se přistihl přitom jak si přehrává tu scénu, kde se s Kate líbal ve společence. Opravdu ji snad miluje? Snažil se na nic nemyslet ale vždycky mu vyvstanula na mysli Kate nebo James jak mu říká, že se zamiloval. Usoudil, že mu čerství vzduch udělá dobře a vstal z postele. Už chtěl vyjít z pokoje když uviděl ležet na zemi něco co se ve světle měsíce stříbřitě lesklo. Zamračil se a vztáhnul k tomu předmětu ruku. Oči se mu překvapeně rozjasnili když zjistil, že je to neviditelný plášť. Že by si ho James zapomněl? Jen pokrčil rameny a vzal si ho sebou. Použije ho kdyby ho nachytal Filch. Vyšel ze společenky a potichu našlapoval chodbou. Chystal se jít na pozemky když najednou uslyšel tiché kroky. Instinktivně si přes sebe přehodil neviditelný plášť, až potom zjistil, že tyhle zvuky nemohl vydávat Filch.
"Ty jsi se zbláznila Amiro!" ozvalo se zpoza rohu tiché šeptání.
Sirius strnul. Ten hlas poznával. Udělal pár kroků vpřed a nakoukl za roh. Zatajil se mu dech když spatřil tu, které šepot patřil...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jane245 jane245 | Web | 1. října 2007 v 21:58 | Reagovat

uzasne. prosim, pridaj co najrychlejsie novu kapitolku. Bola to Kate. však???

2 barbora barbora | 2. října 2007 v 10:15 | Reagovat

wow, super:D tesim sa na dalsiu:D

3 Daze Daze | Web | 2. října 2007 v 23:50 | Reagovat

Opět úchvatná kapitola:-) Hrozně se mi líbilo chování Jamese: "Tichošlápku, to snad ne!" Opravdu moc hezké. Ale ten konec? Vyloženě nás chceš mučit. Takhle to utípnout;-) Už se moc těším na další kapitolu:-)))

4 Ewilan Ewilan | Web | 4. října 2007 v 21:09 | Reagovat

ohohoooo:-D skvela kapitola, tak tohle me dostalo:-D presne souhlasim s daze...chovani jamese me dostalo:-D pekne se to zamotava:-))libi se mi to;-))jinak ten obrazek je bombastickej;-)

5 Kaitlin Kaitlin | Web | 5. října 2007 v 23:08 | Reagovat

nádherná kapitolka..opravdu moc povedená..

jo a chtěla jsem se na něco zeptat..nechtěla by ses spřátelit?? =D

6 Adelay Adelay | Web | 6. října 2007 v 16:52 | Reagovat

nádherná kapitola vážně =D píšeš fakt krásně... a máš na mym blogu řetězák =D ale nenadávej mě ale Tess která mi to poslala =D (chudák Tess, takhle to na ní házim O=) )

7 Areneis Areneis | Web | 6. října 2007 v 19:17 | Reagovat

moc pěkná kapitolka, ale takto to zakončit. To se nedělá. No alespoň se o to víc těším na další kapitolku.

8 Nelien Nelien | Web | 6. října 2007 v 23:47 | Reagovat

no nádhera!! tyjo... páni! :D tohle byla úžasná kapča, je mi siriho tak líto... ale na druhou stranu se fakt zachoval jako vůl. Je to strašně zajímavá povídka, jsem zvědavá jak se to mezi nimi vyvine. A Kate jsem si oblíbila! a jako co to je, takhle to useknout??? :D honem další, jsem fakt napnutá, co se to s kate ve skutečnosti děje... bylo to moc krásné :)

9 Jenny Jenny | Web | 19. listopadu 2007 v 16:19 | Reagovat

To je skvělýýý! A Siri žárlí=D=D mě už docházej slova chvály, takže se budu trapně opakovat...suprová kapitola!!

10 pepenka5 pepenka5 | E-mail | Web | 23. prosince 2007 v 14:32 | Reagovat

Hrůůza.Je to taková krásný povídka a ty... ukončíš kapitolu v tem nejnapínavejším.

Nemůůžu se dočkat kdy bude další.Co nejdrív.

www.pepenka5.blog.cz

www.pepenka5.blog.cz

www.pepenka5.blog.cz

www.pepenka5.blog.cz

www.pepenka5.blog.cz

TOHLE JE MA STRANKA ( www.pepenka5.blog.cz)

381-493-357

381-493-357

381-493-357

381-493-357

381-493-357

TOHLE JE ME ICQ: ( 381-493-357)

11 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 8. ledna 2008 v 20:24 | Reagovat

téééééééééééééééééda jsem napnutá jak kšandy.. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama