27. kapitola

26. října 2007 v 23:25 | Zotara |  Začátek konce
Uff. Tak jsem konečně dopsala tu slibovanou kapitolku. Dala mi zabrat! Je poměrně dlouhá takže doufám, že se vám bude líbit. Ještě tak dvě kapitolky a sme u konce přátelé! Takže heké počteníčko snad se bude líbit!!:) A nezapomeňte na komentáře!! Jinak nebude žádná kapča!:)

"Do prdele, do prdele do prdele!" opakovala neustále Lily a běhala po pokoji sem a tam přičemž jí její sněhobílé šaty vlály.
"Co se zase stalo?" zeptala se líně Elizabeth a upraovala si své zelené šaty.
"Co se děje? Co se děje? Podívej se na ty nohy!" křikla hystericky lily a nadzvedla si šaty nad kolena. Všechny tři dívky se na ně podívaly.
"Co s nimy?" zeptala se Eranie a tázavě se podívala na Lily, přičemž si urovnávala své vínové šaty. Lily na ni vykulila oči.
"Co s nimy? Si ze mě děláš srandu. Mám je tlusté ale strašně! A co potom šaty! Proč nemůžu mýt šaty jako Mia?" vypískla Lily a podívala se do zrcadla kde svoje nohy zkoumala dál. Její tři kamarádky se na sebe podívaly a protočily oči v sloup.
"Lily prosímtě. Nemáš tlusté nohy a i kdyby nic to nezmění. Jestli sis nevšimla tak mám šaty růžové a nevěsty mají šaty bílé." řekla líně Mia a postavila se ke své kamarádce v bílém.
"Jak nic nezmění. Co když si mě nebude chtít vzít?!" řekla Lily zhrozeně a vystrašeně se na své kamarádky podívala. Všechny tři vybuchli smíchy. Lily se na ně nechápavě podívala.
"Čemu se jako smějete?" založila ruce na prsu a naštvaně je sjela pohledem. Ona tu strachy umírá a oni s jí smějí.
"Měla by ses vidět!" povedlo se dostat z pusy mezi smíchem Mii. Lily si ji chvíli nevraživě měřila ale potom se taky rozesmála a padla na postel. Všechny se smály a nemohly to zastavit když se najednou ozval zezdola křik. Ztuhly.
"James!" zakřičela Lily a rozeběhla se dolů.
"Náměsíčníku ty seš ale debil!"naříkal Sirius z pod stolu. Remus si zkoušel asistované přemišťování ale nepovedlo se mu to a všichni čtyři skončili na jedné hromadě.
"To je v pohodě Lily." křik James když uslyšel Lily volat a konečně se postavil. Najednou uviděl ve škvíře dveří něco bílého. Zhrozeně ke dveřím přiskočil a zavřel je Lily pře nosem dřív než stačila vejít. Lily opařeně zůstala stát na prahu.
"Jamesi otevři ty dveře!" přikázala mu a zabušila na dveře pěstmy.
"Lily to nemůžu!" křikl omluvně James.
"Proč?" zeptala se naštvaně a založila ruce na prsou.
"Protože ženich nesmí vidět nevěstu před obřadem." vysvětlil. Lily vykulila oči to už k ní ale přiběhly ostatní dívky.
"Co se děje?" zeptala se zadýchaně Eranie.
"Nechce otevřít." vysvětlila situaci Lily.
"A proč?" zeptala se Mia.
"Prý ženich nesmí vidět nevěstu před obřadem. Taková blbost. Kdes to vzal?!" křikla na Jamese přes dveře.
"Ty to nevíš? To se nesmí! Padej do pokoje! A dělej!" křikl přes dveře Sirius.
"Siriusi co tam děláš! Nemáš být už na místě?" zeptala se zaraženě Eranie, odstrčila Lily a přistrčila ucho ke dveřím.
"Já vím miláčku ale nemohl jsme odolat vidět tě ještě před obřadem. Chci vědět jaké máš na sobě šaty! " řekl Sirius a taky přistčil ucho ke dveřím ale ze své strany.
"Ale Siriusi obřad začíná za deset minut!A na co to chceš vědět?" zasmála se Eranie a ještě jednou si prohlédla svoje šaty.
"Cože? tak dlouho tě nevidět. Jak to mám jako přežít?" zeptal se zhrozeně Sirius a Eranie se rozesmála.
"COŽE?" zakřičela Lily.
"Za DESET minut? Si děláš srandu že jo?!" vřískla Lily.
"Jo dělám." přiznal Sirius. lily si oddechla.
"Už za osm." dodal mladý Black. Dívky zkoprněly.
"Co budeme dělat? Takhle tam jít nemůžu." zeptala se Lily a založila hlavu do dlaní.
"COŽE? Lily ty sis to rozmyslela?" zeptal se vystrašeně James a odstrčil Siriuse ze dveří. Všichni ztichli.
"Jupííí!" zavýskal Petr a začal tleskat. Když se na něho ale Remus podíval pohledem vraha tak ztichl a snažil se zmizet z povrchu zemského.
"Hele už toho mám dost! Lily dělej přemístíme se na místo. Vy čtyři tam za dveřmi se taky přemístěte. Dneska svatba bude." rozkázala Eranie a než stačil někdo něco říct, chytla Lily za ruku a přemístila se s ní na malí palouček. Za chvíli se ozvala dvojité prásk a objevila se Mia s Elizabeth.
"Holky!" vykřikla Lily a udělala dramatickou pauzu."Já nemám kytku!"
"Ale máš." ozval se za jejich zády dobře známý hlas. Lily zkoprněla a pomalu se otočila na toho kdo ji předával kytici bílých růží. Nevěřícně otevřela ústa když před sebou uviděla drobnou dívku ve světle modrých šatech s korzetem. Jako první se vzpamatovala Eranie.
"Eleanor!" vydechla a objala ji. Eleanor se usmála
"Co co tady děláš? Kdes zmizla. Co se ti stalo za těch pár měsíců? Jak..." začala se ptát Lily ale Eleanor ji posunkem zastavila.
"To je moc otázek a máme málo času asi za dvě minuty máš být u oltáře." řekla klidně Eleanor.
"Cože? Ááá holky co mám dělat?" zeptala se Lily a podívala se po přítomných přičemž v ruce nervózně žmoulala kousek svých bělostných šatů.
"No co asi? Vdát se za Jamese." řekla Elizabeth jako by to byla ta nejrutinnější věc na světě. Naposledy se všechny objaly a vydali se k oltáři.
* * *
Eleanor sledovala Lily a Jamese jak se šťastným úsměvem na tváři přijímají gratulace k právě uzavřenému sňatku. Musela uznat, že jim to spolu slušelo. Rozhlédla se a uviděla, že novomanželům právě gratuluje Remus společně s Petrem, Siriusem a holkamy. Tak ráda by zůstala ale nemohla. Tak moc ji ON ublížil. A i kdyby byla šance to vrátit. Má přece Alexe. Alexe, který jí pomohl na tohle alespoň částečně zapomenout. Nebyl jako Remus, nevadilo mu, že Eleanor je vlkodlak. Nevadilo mu to protože...
Eleanor potřásla hlavou aby zahnala tyhle myšlenky. V Rumunsku si přece slíbila, že tenhle den nechá všechny starosti doma. Pomalu se vydala k Lily a Jamesovi aby jim taky pogratulovala. Když už byla blízko uslyšela Siriuse jak říká Jamesovi.
"Sakra brácho co mi to děláš? Teď se budu muset oženit i já! Mohl bys někdy myslet taky na ostatní..."
Eleanor se usmála.To byl celý Sirius. Položila mu ruku na rameno a zakašlala aby na sebe upozornila. Sirius ji obdaroval zmateným pohledem. nepoznal ji protože měla hlavu sklopenou a on jí neviděl do obličeje.
Eleanor přešla k novomanželům a usmála se na ně. Lily ji úsměv oplatila ale James na ni nevěřícně pohlédl.
"Eleanor co tady děláš?" zeptal se užasle.
"Snad sis nemyslel že bych ti nepřišla popřát k svatbě! Tak lehce se mě nezbavíš." mrkla na něho a objala ho a potom Lily.
"Tak všechno nejlepší. Doufám, že se vám bude dařit." mrkla na ně a otočila se k odchodu.
"Kam jdeš?" zeptal se Remus dřív než se stačil zarazit.
Eleanor se otočila a obdařila ho chladným pohledem. Potom se beze slova přemístila pryč.
* * *
Ztěžka vyšla po schodech nahoru rovnou do koupelny. Sundala ze sebe šaty zašpiněné blátem a zaschlou krví a zalezla do sprchy. Proud teplé vody ji stékal po těl a ona úlevně zavřela oči. Chvíli tam jen tak stála ale nakonec přece jen otočila kohoutkem, usušila se a převlékla se do noční košile. Potichu se vydala do pokoje. Nemohla se dočkat sladkého spánku. Dneska měla tak náročný den. Tři útoky smrtijedů plus pár hodin střádání informací v utajení. Konečně došla až ke dveřím, potichu je otevřel a vlezla si do postele hned vedle Siriuse. Zavřela oči když v tom ucítila na svém krku jemné polibky. Nijak nereagovala. Dneska neměla na tohle ani nic podobného náladu. Dneska viděla dost utrpení, byla utahaná a chtělo se jí spát. Alespoň na krátký okamžik vypnout a nechat se unášet na vlnách snů... anebo nočních můr jak se poslední dobou stávalo.
Jeho ruce jemně obkreslovaly její ladné křivky a jeho polibky byly čím dál tím více naléhavější. Eranie si povzdechla a namáhavě se otočila. Sirius se ihned vrhl na její ústa a začal ji vysvlékat košili. Eranie ho odstrčila a Sirius se a ni nechápavě podíval.
"Promiň. Dneska ne." zašeptala a podívala se do jeho bouřkových očí. Sirius si naštvaně vzal do ruky polštář a odešel z pokoje. Eranie zničeně zavřela oči. Z pod víček jí vyklouzla slza. Všechen ten, křik, pláč, utrpení a smrt, kterou denně zažívala ji pomalu ale jistě tahaly pod hladinu. Pravda, žila takhle už několik let ale v té době neměla nikoho jako je Sirius. Nemusela dávat průchod svým citům jako teď. Prostě jen nahodila ledovou masku a ten pocit slabosti zatlačila někde dozadu kde zůstával dlouhou dobu dokud to už nesnesla. Potřebovala podržet a Sirius udělal právě opak. Možná to je přece jen moc krásné na to aby o vydrželo...
S touhle myšlenkou se ponořila do říše nočních můr...
Tak tohle jsou šatičky Lily.:)
V těhle byla Eleanor ( tyhle sa mi velkmi páčí!!:))
Šatičky od Mii :)
Takhle se blékla Elizabeth
A nakonec šaty které na sobě měla Eranie :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Areneis Areneis | Web | 27. října 2007 v 9:55 | Reagovat

moc pěkná kapitolka. Hlupák jeden urážlivej (to bylo na Siriuse). Jińak se jako obvykle moc těším na další kapitolku a ani mi nějak extra nevadí, že bude konec. Je lepší to skončit, když to situace vyžaduje. Do háje spekulace. Ale moc se mi po ní bude stáskat. :-)

2 barbora barbora | 27. října 2007 v 12:53 | Reagovat

skvela kapitola:D a suhlasim s Areneis. a tesim sa na dalsiu:D

3 Čuky Baby Čuky Baby | E-mail | Web | 27. října 2007 v 13:49 | Reagovat

Úžasná kapča. Škoda jen, že bude brzo konec, bude se mi po téhle povídce hrozně stískat.

4 Hayddé Hayddé | Web | 27. října 2007 v 14:16 | Reagovat

to je tak krásný a romatický...nádhera....

5 Ewilan Ewilan | Web | 27. října 2007 v 18:09 | Reagovat

tyjo! zase jsi me dostala do kolen, zotar:-D moje oblibena poviiiiiiiidka:-D a sirius je taky peknej vul:-D urazlivec jeden tvrdohlavej:-D a bude konec...:-(( ja budu brecet...tohle je proste uzasna a dokonala povidka a vazne jsem si ji zamilovala:-)) tvuj styl psani je uzasnej! kazdy slovicko a pismenko je protkany chuti ke psani:-))pises srdcem a je to z toho citit:-))

tak sem s dalsi kapitolkou, jinak ti tady leknu jako ryba bez vody:-D

6 Ginny Potter Ginny Potter | E-mail | Web | 27. října 2007 v 19:20 | Reagovat

super kapitola tak ako vždicky, iba by ma zaujímalo či sa dajú dokopi ešte Remus a Eleanor :-))

7 Daze Daze | Web | 27. října 2007 v 23:08 | Reagovat

Jakmile jsi zmínila svatbu, zadoufala jsem, že se tam objeví Eleanor. Čtu dál a mé srdce zaplesalo - objevila se tam. A Remus jí opět nedokázal zastavit... fňuk.  Ale svatba byla opravdu krásně popsaná. I ty nervy před ní - Mám tlustý nohy nebo Cože?! Ty sis to rozmyslela? Prostě nádherný. A pak Sirius. Na svatbě byl skvělej, ale ke konci. No na druhou stranu se mi to k němu hodilo. Takový pako:-) Opravdu moc krásná kapitola.

btw: Krásný nový vzhled. Ale když jsem sem přišla na svou obvyklou denní obhlídku, jestli si něco nepřidala -  málem jsem se lekla, že jsem vlezla jinam, ale opravdu se ti moc povedl:-)

8 wisty wisty | Web | 28. října 2007 v 15:47 | Reagovat

hej tak to bylo fakt nádherný!!! ještě teďka to rozdejchávám:) sirius je fakt pako, jako taky musí myslet jenom na to jedno :) a já Eranie docela chápu... kdybych toho měla za sebou tolik co ona, tak bych siriuska asi zašlapala do země, kdyby blyl tak otravnej:)

tak pls rychle přidej další kapču, nebo ti ubyde jeden čterná, kterej umřel nedočkavostí!!! :)

9 Kaitlin Kaitlin | Web | 30. října 2007 v 15:46 | Reagovat

super. moc krásný

10 moreen moreen | Web | 30. října 2007 v 20:48 | Reagovat

tohle bylo skvělý.. hezky si to popsala, takový realistický. ty předsvatební nervy.. až se člověk diví, jestli taky nemáš nějaký ty zkušenosti. aspoň jako družička =) moc pěkný a napadlo mě, že by si eleanor našla taky nějakého vlkodlaka? nevim, možná je to blbost, prostě mě to tak napadlo, když jsem to pročítala..

jinak jsem se chtěla zeptat, jestli nechceš spřátelit? už sem chodím delší dobu a tvůj blog a všechny povídky se mi opravdu moc líbí! kdyžtak se mi ozvi na web, ju? díkes

11 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 28. listopadu 2007 v 15:04 | Reagovat

Jé. Mě líto Remuse, ale zavinil si to sám debil... proč ti dva nemohli bý spolu... proč?? No, níc.. Určitě piš, piš, piš ať je tu další kapitolka... plosím, já se nemůžu dočkat dalšího dílu... :)

12 Jenny Jenny | Web | 1. prosince 2007 v 15:11 | Reagovat

Nádhera...tvůj popis svatby se mi strašně moc líbil...došly mi slova...ale je strašně smutný, že to takhle dopadlo mezi Remem a Eleanor..škoda, ale třeba to ještě nějak vymyslíš=D=D Jinak..ten konec byl skvělej, uplně realisticky a věrohodně si popsala Eraniiny pocity...nádhera...akorát Sirius se chová jak pako=D Shrnuto jedním sloven-užasná kapitola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama