5.kapitola

30. srpna 2007 v 12:46 | Zotara |  Začátek konce
Tahle kapitolka je trochu delší než ty ostatní. Tak pěkné počteníčko a nezapoměňte na komnety ;)

Další den u snídaně...
"Ale no tak kluci to už snad přeháníte!" klidnil svoje kamarády Remus při vymýšlení toho co by tento rok mohli Snaepovi udělat.
"Přehnané? Pověsit ho nahatého na astronomickou věž tak, ať ho každý vidí Ti připadá přehnané?" Zeptal se ho nevěřícně James.
"Ten bastard by zasloužil něco horšího, mnohem" namítl Sirius a přelétl pohledem směrem k zmijozelskému stolu na chlapce s mastnými vlasy a hákovitým nosem.
A co takhle nacpat mu hlavu do záchodu a spláchnout? To by ti nevadilo Náměsíčníku? Nebo by jsme mohli…"navrhoval James Remusovi a doslova se rozplýval nad představami jak by se Snaepe tvářil.To už však Sirius nevnímal, upoutala ho skupina dívek, která právě procházela dveřmi.Sirius žduchl do Jamese a tím ho vrátil zpátky na zem z jeho rozjímání. James se na něh nechápavě podíval a až Sirius pokynul hlavou směrem ke skupině dívek tak si james okamžitě zajel do už tak moc rozčepýřených vlasů.
"Dvanácteráku ty jsi to ještě nevzdal?" uchechtl se Sirius.
"Však počkej jednou bude moje" řekl sebejistě James a přitom nespouštěl dívku s ryšavými vlasy z očí.
"No jasně a já zase budu jednou vězněm v Azkabanu" řekl ironicky Sirius a rozložil si na stole Denního věštce.
* * *
"Ne to snad ne!" řekla podrážděně Mia když si prohlédla nové rozvrhy.
"Proč zrovna my musíme mít tak hodně předmětů se Zmijozelem?" zeptala se zoufale El, když se koukla do svého rozvrhu, na kterém bylo napsáno že Lektvary, Bylinkářství, Přeměňování a formule mají společně se svojí "oblíbenou" kolejí.
"Dobré ráno" pozdravila je Eranie když si k nim sedala aby se najedla.
"Ahoj!"oplatila ji pozdrav s úsměvem Lily. Eleanor jenom kývla na pozdrav protože momentálně měl plnou pusu uzenek. El a Mia si ji ani nevšimly. Stále prozkoumávaly své rozvrhy jaké tam najdou ještě "hezká" překvapení.
Eranie se k nim naklonila a zamračila se.
"První hodinu máme Bylinkářství se Zmijozelem?" zeptala se.
El a Mia mále spadly ze židle jak se lekly. Zbytek jejich kamarádek vyprskl smíchy.
"A-ahoj" pozdravily ji koktavě, když se z toho šoku z pamatovaly.
"Kdo to je támhleta parta kluků?" zeptala se se zájmem Eranie. Lily se koukla na místo kde hleděla Eranie a nakrčila nos.
"Proč to chceš vědět?" zeptala se popuzeně.
"Včera jsme je potkaly a připadají mi jako docela dobří kluci."odpověděla prostě Eranie.
Eleanor vyprskla svou dýňovou šťávu, když to uslyšela a rozkašlala se. Eranie se na svoje kamarádky nechápavě podívala.
"TO myslíš vážně?" zeptala se s nevěřícným pohledem Eleanor.
Eranie jenom pokrčila rameny.
"Měly by jsem už jít za chvíli zvoní" řekla rázně Lily a vstala. El jenom na protest zaúpěla když ji táhly od stolu, jak zkoumala rozvrh tak se zapomněla najíst.
"Běžte samy já tam přijdu" řekla Eranie a vydala se pryč.
Kam to zase jdeš?" zeptala se Lily "no to snad ne"řekla vyhrožujícím tónem Lil.
Eranie se otočila vyplázla jazyk a namířila si to rovnou k již zmiňované skupině kluků.
Lil se zbývajícími kamarádkami vyšla ven ze síně směr skleník číslo tři.
* * *
"Ahoj kluci nechtěli by ste mě doprovodit?" zeptala se sladce Eranie a nasadila svůj nejmilejší úsměv. Přesvědčování to bylo její. Téměř vždycky dosáhla toho čeho chtěla.
"A nováček chce ukázat jak to tady vpadá" řekl Sirius s povytažený obočím.
"Jo přesně tak. Jak s vlastně jmenujete?" zeptala se Eranie a podívala se na celou skupinu.
"Já jsem James.." ujal se představování James. " a tohle je Sirius a tohle Remus.
Ráda vás poznávám a ty jsi kdo?" zeptala se se zájmem Petra. Ten na ni vykulil oči a přikrčil se za Jamese. Eranie se s povytaženým obočím podívala na Siriuse.
"Tohle je Petr nevšímej si ho je tak trochu psychicky labilní" informoval ho se smíchem Sirius. Petr se na něho zamračil ale nic neřekl.Eranie jenom pokrčila rameny.
"Tak půjdem?" zeptal se Remus. Eranie se na něho usmála a přikývla. Pomalu se rozešli ven ze síně.
"Můžu ti vzít tašku?"zeptal se Sirius a usmál se na Eranie svým nejvíce okouzlujícím úsměvem. Eranie se na něho podívala, usmála se taky na něho svým nejsladším úsměvem a když si už Sirius myslel že má vyhráno tak pouze řekla "ne"
James vybuchl smíchy a Sirius se na něho zamračil..
Celou cestu si povídali odkud jsou a tak. Eranie nechala mluvit je. Jednak o nich toho chtěla vědět co nejvíce a jednak její minulost nebyla nějak závratná a nechtěla, aby se ji v ní někdo hrabal. Na to byla háklivá. A ještě více byla háklivá na to když ji někdo poučoval a přitom nic nevěděl.
"A jak je to s holkami u vás?" zeptala se Eranie, když kráčeli svahem dolů ke skleníku.
"James se od srdce zasmál." No tak tady Sirius je Kasanova školy. Měl jich tolik že je ani už nepočítám." Sirius se na něho zamračil.Tohle zrovna před Eranie říkat nemusel. Nechtěl aby to věděla, musel uznat, že se mu na ní něco líbilo ale nevěděl co.
"Ale to mě zajímá" řekla zaujatě Eranie a otočila se na Siriuse.
"Ty se máš čím chlubit Dvanácteráku, já jsme měl alespoň nějaké ale ty se honíš furt za Evansovou i když je zřejmý že tě nechce. Smiř se s tím kamaráde."oplatil mu to Sirius.
Eranie se na Jamese podívala a on sklopil hlavu.
"To bych neříkala Siriusi" Řekla klidně. James se na ni nevěřícně podíval.
"Jak to myslíš?" zeptal se zaraženě.
"No, že bych neříkala že tě nechce." vysvětlila mu.
"Cože? Ona něco říkal.Co říkala. Jak…" ptal se pořád James. Eranie ho mávnutím ruky přerušila a potom mu řekla: "nic mi neříkala ani o tobě v nějakém hezkém světle nemluvila" James se zatvářil sklesle. "ale myslím si že k tobě něco cítí jenom si to nechce přiznat. Prostě to jak po sobě řvete je už zvyk."
"Jak můžeš že po sobě řveme když si tu teprve 2 dny ani ne."zeptal se
Eranie se od srdce zasmála "prosím tě… mě stačí poslouchat co si ostatní povídají, už toho vím hodně. Nemusím se ani na nic ptát. Jen se na ten váš problém podívej z téhle stránky. Řvete po sobě už nevím jak dlouho, furt do sebe nějak drbete a tak a teď by jste spolu začali chodit. Z tvojeho pohledu je to normální ale co z Lilyniného pohledu? Už vidím jak je to hlavní téma školy" vysvětlila mu Eranie.
James se zatvářil tak nešťastně , že Eranie ho bylo líto.
"Já se s ní furt nechcu hádat ale je to lepší než nic. Ty si myslíš že když přestanu do ni rypat tak že to bude lepší?"zeptal se nešťastně James.
Eranie se usmála a řekla: "Všechno zlé je pro něco dobré jak já říkám. Skus to vydržet a tak týden ji nechat na pokoji."
"To nevydržím" řekl ztrápeně James a Sirius ho bratrsky poplácal po rameni.
"Chceš s ní být? Jestli jo tak to udělej. Musím už mě volají ahoj."Rozloučila se s nimi a utíkala k holkám
"O čem ste se bavili?" vypálila na ni Lily.
"No o tobě ne" řekla s úsměvem Eranie
Lily se na ni podezřívavě podívala.
"Dobré ráno studenti!" pozdravila je profesorka Prýtová.
"Dobré ráno profesorko" pozdravila sborem třída.
"Dneska budeme zkoušet pomocí hůlky aby rostliny vyrostli co nejrychleji. Když se vám to podaří naše rostlinky vám vyrostou přímo před očima. Používá se to když potřebujete nějakou méně vzácnou rostlinu rychle. Vemte si květináč a zkuste to. Kouzlo zní secreaseio. Na konci hodiny si od vás vaše květináče vyberu a oznámkuji.Tak pusťte se do toho."
Každý student si vzal květináč s jakýmsi výhonkem nějaké červeno-šedé rostlinky. Potom už se skleník zaplnil výkřiky secreaseio ale jenom málokomu se to podařilo.To i na poberty bylo těžké. Eranie nad rostlinku dala dlaň a vyrovnaně řekla: "secreaseio!"
Rostlinka před ní začala pomalu růst. První se ji vytvořili pupeny a za chvíli květy. Eranie se podívala na svůj výtvor a lehce se usmála.
"Výborně slečno!10 bodů pro Nebelvír" křikla na Eranie přes skleník profesokra.Všichni se na Eranie otočili. Jak uviděli vyrostlou rostlinku zaraženě se na ni podívaly.
"Jak si to udělala?"zeptala se Lily a zbývající kamarádky na rostlinku kulili oči.
"Jak si to udělala a bez hůlky?"zeptala se znova Lily s podezřelým výrazem.
"Prostě sem jenom řekla zaklínadlo"odpověděla tajemně Eranie a lehce se usmála.

Něco se děje... kdo vlastně Eranie je? Nic o ni nevíme. Jak to udělala? Ona dokáže kouzlit bez hůlky a ještě k tomu výborně. Musím o ni něco zjistit...
Pomyslela si Lily a vrátila se znovu ke svému květináči. Asi za půl hodiny zazvonilo a studenti odevzdávali svoje výtvory. Z celé třídy se to povedlo jenom Eranie, Lily, Jamesovi, Siriusova, Remusovi, ještě nějaké holce z Nebelvíru a taky Belatrix a Luciusovi. Celé Nebelvítské osazenstvo se divilo že Zmijozelští je tuto hodinu nechali být a ani neměli žádné připomínky. Skoro o nich ani nevěděli.
"Co máme teď?" zeptala se Eleanor, když mířily k hradu.
"Dějiny"odpověděla Eranie. Dívky jenom zaúpěli.
* * *
"To byl dneska den" konstatovala Elizabeth u večeře.
"Jo to byl. Ale neříkej že nebyla zábava jak v Dějinách James usnul a spadl ze židle.Nebo jak v lektvarech vybouchl McKlainerovi kotlík." smála se Eranie. Její kamarádky to nevydržely a přidaly se k ní.
Hej Evansová!"ozvalo se za nimi.
Sakra copak se ti neříkala že se máš držet zpátky! Pomyslela si s povzdechem Eranie.
Dívky se otočily.
"Víš že ti to dneska děsně sluší" zalichotil ji James. Lilyniny tvář dostala růžový nádech. Lilse se nesměle usmála a otočila se. Poberti stáli jako přikovaní. Čekali že na Jamese začne řvát nebo tak něco ale ne toto.
Eranie se na Jamese otočila s výrazem já-sem-ti-to-říkala. a potom se dále věnovala svoje jídlu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | Web | 22. září 2007 v 15:07 | Reagovat

aaaa! vitejte pobertove:-D skvely! konecne se tam objevili a libil se mi navrh povesit snapea nahatyho na astronomickou vez:-D heej, ja se k nim pridam:-D jeste to nemam docteny, ted musim na chvilku pryc, ale uz se tresu, az to doctu:-D jeste dneska

2 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 28. listopadu 2007 v 11:15 | Reagovat

Paráda...  Musím říct, že je to čím dál lepší... No, s tou astronomickou věží je to gut... ale já bych brala ten záchod... :D A konečně se něco děje mezi Jamesem a Lili.... :)

3 Jenny Jenny | Web | 1. prosince 2007 v 12:59 | Reagovat

Heheee=D Ten konec byl skvělej...vůbec celá kapitola super

4 Andromeda Andromeda | Web | 27. dubna 2008 v 15:01 | Reagovat

Paraaadaaaaaaaa! tých 5 kapitol som zhltla ako nič a už som si povedala že napíšem môj názor :) No je to hezky popsané a fakt pekne volíš slovíčka...no už idem na daľšie kapitoli :)

5 passia passia | Web | 20. května 2008 v 22:57 | Reagovat

uaaa

6 Ginny Weasley Ginny Weasley | Web | 23. listopadu 2008 v 13:08 | Reagovat

Ten konec nejlepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama