3.kapitola

30. srpna 2007 v 12:01 | Zotara |  Začátek konce
Tak přidávám smeka 3 kapču :)

Velkou síní to zašumělo. Zahalená postava přelétla místnost jediným pohledem a rychlím krokem se vydala prostřední cestou mezi stoly až ke stolu, kde seděli učitelé. Došla až před Brumbála, zastavila se a poklekla. Za chvíly vstala a podívala se na Brumbála. Ten téměř neznatelně přikývl, postava se otočila a zařadila se mezi prváky.
"Co myslíš, kdo to je?" Zeptala se Mia směrem k Lily.
"Já nevím,"odpověděla potichu Lily. "Nejspíš ta osoba přestoupila z jiné školy. Vypadá tak na náš ročník, ale proč se Brumbálovi klaněla tak to nevím,"dodala zamyšleně.
"Ralph Neil," vyvolávala jména prváků (už s vyrovnaným výrazem) profesorka dál.
"MRZIMOR!" Zakřičel přes celou místnost klobouk.
Takhle to pokračovalo dál dokud už nezůstala ona zahalená postava a jeden vyděšeně vypadající prvák.
"Argus Maxmilián."
"ZMIJOZEL!"
Všichni zatajili dech a nedočkavě čekali, kam ji klobouk zařadí.
"Eranie Vuleková," řekla normálním hlasem profesorka. protože v síni bylo takové ticho, že už ani nemusela hlas zvyšovat.
Osoba se přesunula k židli a otočila se čelem k žákům, kteří na ni upřeně hleděli. Postava pomalu zvedala ruce až ke kápi, zastavila se a po chvíli si kápi sundala.
V tu chvíli se Síní ozvalo tlumené mumlání. Před všemi stála velmi pohledná dívka, která mohla mít tak sedmnáct let. Měla černé dlouhé vlasy až po pás, jasně zelené oči a polo plné rty. S naprosto vyrovnaným nic neříkajícím pohledem si pomalu sedla na stoličku a nasadila si klobouk. Asi po pěti minutách klobouk vykřikl:"NEBELVÍR!"
Síní však nezazněl žádný potlesk ani hvízdání jak to byl v případě zařazení jíných žáků. Eranie se beze slova vydala k nebelvírskému stolu. Všimla si, že na ni mává nějaká holka se zrzavými vlasy a zelenýma očima. Krátce pohlédla na Brumbála a ten na okamžik zavřel oči na znamení souhlasu.
Eranie se pomalu rozešla za tou holkou se zrzavými vlasy. Když k ní došla, dívka se představila:
"Ahoj!Já jsem Lily Evansová. Nechceš si sednout k nám?"
Eranie se na ni krátce usmála a odvětila.
"Budu ráda. Já se jmenuji Eranie Vuleková, jak jste už ostatně slyšely, kdo jste vy?"Podívala se na Lilyniny kamarádky. El vstala a začala všechny ostatní představovat.
"Já jsem Elizabeth Luntová, toto.."ukázala na Eleanor "je Eleanor Killerová a toto je Mia Raestová," ukázala nakonec na Miu.
Eranie si s nimi postupně podala ruku a posadila se vedle Lily. Síň ve které se zase pomalu rozhostil šum ztichla, dívky se podívaly po místnosti, proč je najednou takové ticho a všimly si, že Brumbál stojí a žádá o ticho pro svůj proslov.
"Všechny vás vítám zpátky tady v Bradavicích. Především pro první ročníky, ale doufám, že si to vezmou k srdci i někteří ze starších ročníků…" Pohledem přelétl místnost a skončil u Pobertů "říkám, že vstup do Zapovězeného lesa je VŠEM studentům zakázán. Prvním ročníkům přeji, aby se jim tady následující roky dobře studovalo. Nyní bylo už řečí dost, pusťme se tedy do našeho skvělého hodokvasu!" Brumbál zatleskal a v tu ránu se na stolech objevil první chod. Síní zazněl nadšený potlesk.
"Tak na tohle jsem se nejvíc těšila,"řekla El a naložila si kuřecí stehýnka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | Web | 22. září 2007 v 15:00 | Reagovat

ty voe!!! tak a ted ziram s otevrenou pusou! nevim, co na to mam rict...mozna jen, ze je tahle povidka originalni a pekne vymyslena! co pekne! je to naaaaaaaaadherny! mas talent, holka:-)) jsem vazne v soku....ted mi vrta hlavou, co je to za holku, kazdopadne tenhle koment nebudu prodluzovat, protoze letim na dalsi kapitolu:-D

2 Jenny Jenny | Web | 1. prosince 2007 v 12:52 | Reagovat

Wow...jdu dál, moc moc se mi to líbí

3 luckily luckily | Web | 12. března 2008 v 19:03 | Reagovat

skvělý....:) moooc se ti kapitolka povedla..

4 Ginny Weasley Ginny Weasley | Web | 23. listopadu 2008 v 12:50 | Reagovat

Nádhera. Jdu na další kapču.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama